Powołanie
A może Ciebie Bóg woła?
Pan Bóg od początku wzywał wybranych ludzi, by szli między swoich, czyli innych ludzi, ogłaszali Jego wole i wypełniali powierzone im szczególne zadania by byli sługami, narzędziami do wypełnienia Jego Woli na większa chwałę Jego. Chrystus wypełniając swa zbawczą misję na ziemi powołał Apostołów i dotąd wzywa nowe pokolenia „robotników na swoje żniwo” do głoszenia o Nim Dobrej Nowiny, służby Jemu, ludziom i Kościołowi. Jest to wybraństwo niezwykle, lecz nie jest to taki zawód wyuczony i wykonywany jak inne. Tu nie są decydujące zdolności, pobożność, lecz powołanie. Ten wewnętrzny głos jaki czuje się w sercu, by iść za Nim.
Jeśli odpowiesz Mu – tak, On obdarzy Cię łaską i światłem Ducha Świętego, by uzdolnić Cię do bycia dobrym i oddanym sługa. A Kościół poprzez formacje tj. ukształtowanie Cię w wymiarze duchowym, ludzkim, intelektualnym i duszpasterskim pomoże Ci dobrze przygotować się do tej trudnej, ale pięknej służby głoszenia, bycia drogowskazem do Niego i sprawowania sakramentów- znaków łaski Bożej. W tych trudnych obecnie dla Kościoła czasach Pan potrzebuje sług szczególnie Mu oddanych i wielu słyszy to Jego cierpliwe i ponaglające wezwanie-„pójdź za mną” lecz czuje niepewność, wątpliwości i obawy. Jeśli czujesz w głębi duszy to wołanie-nie lękaj się. Mimo, że jest to służba wymagająca pokonania wielu przeciwności, stawiająca trudne zadania i wymagania, tym bardziej że dodatkowo w naszym Kościele utrzymujemy się z prac w różnych zawodach.
Bóg powołuje znając nasze słabości udzieli łaski i poprowadzi. A my w Jego i Kościoła imieniu pomożemy.
Warunki rozpoczęcia formacji:
Kandydaci do kapłaństwa oraz życia zakonnego w Narodowym Apostolskim Kościele Katolickim mają przed sobą ważny etap przygotowań, który wiąże się z zaangażowaniem w życie Kościoła. Przed złożeniem dokumentów aplikacyjnych, istotne jest, aby poznali oni zarówno strukturę, jak i duchowość wspólnoty, do której pragną przynależeć.
Zaangażowanie w życie kościoła obejmuje uczestnictwo w mszach, modlitwach, inicjatywach charytatywnych oraz spotkaniach wspólnotowych. Takie działania pozwalają na zrozumienie potrzeb i oczekiwań wiernych oraz kształtowanie relacji z innymi członkami wspólnoty. Poznawanie Kościoła w praktyce jest kluczowe, ponieważ pomaga kandydatom w odkryciu i zrozumieniu wartości oraz tradycji, które są fundamentem życia duchowego.
Dodatkowo, kandydaci powinni mieć możliwość refleksji nad swoim powołaniem w kontekście nauczania Kościoła. Spotkania z doświadczonymi kapłanami i osobami życia zakonnego mogą dostarczyć cennych wskazówek oraz wsparcia w procesie podejmowania decyzji o dalszej drodze. Taki proces przygotowawczy nie tylko umacnia duchowo, ale także pozwala na lepsze zrozumienie, jaką rolę mogą odegrać w Kościele oraz w życiu wiernych.
Odważ się wiec podjąć to wyzwanie i napisz do nas. Może i Ty, drogi bracie czujesz powołanie.
Kontakt do ojca Carolusa, który jest duszpasterzem powołań znajdziesz tutaj: KONTAKT