Sakramenty
Obrzędy chrześcijańskie zwane sakramentami mają swą długą historię, sięgającą jeszcze historii Izraela. Doktryna sakramentu, zwłaszcza w tradycji Zachodniego chrześcijaństwa formowała się dość długo. W epoce Ojców Kościoła termin sakrament posiadał bardzo szerokie znaczenie semantyczne. Początki procesu ograniczenia znaczenia tego terminu sięgają wieku XII, kiedy zawężono kryteria. Ostatecznie, proces ten doprowadził do sformułowania doktryny, zgodnie z którą wśród wielości znaków na miano sakramentu, według tych zawężonych kryteriów, zasługuje siedem obrzędów. Historia sakramentu we wschodnim chrześcijaństwie była znaczenie mniej burzliwa.
Sakramenty Święte to według naszego Kościoła skuteczny znak łaski, ustanowiony przez Chrystusa i powierzony Kościołowi. Sakramentów jest siedem – chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, namaszczenie chorych, kapłaństwo, małżeństwo. Obejmują one wszystkie etapy i najważniejsze momenty z życia chrześcijanina.
Sakramenty sprawowane w Narodowym Apostolskim Kościele Katolickim (NCACUS) są ważne, ponieważ jesteśmy Kościołem katolickim, który posiada autentyczną sukcesję apostolską. Ta sukcesja zapewnia, że nasze sakramenty są przekazywane w duchu tradycji apostolskiej, co nadaje im szczególne znaczenie i moc. Dzięki temu wierni mogą korzystać z łask, które płyną z tych sakramentów, w pełni uczestnicząc w życiu Kościoła oraz w relacji z Bogiem. Nasza wiara i praktyki są osadzone w solidnych fundamentach, co czyni nasz Kościół nie tylko wspólnotą, ale również miejscem autentycznego spotkania z Chrystusem.